Учені в ході своєї розробки використовували відому раніше ідею: у невеликий реактор скидаються будь-які органічні відходи, наприклад, залишки їжі. Далі їх переробляють особливі бактерії, внаслідок чого із зовнішнього джерела подається малопотужний електричний розряд, за допомогою якого електрони і протони утворюють молекулу водню.
Варто відзначити, що багато відомих виробників авто вже створили моделі машин, що працюють на водні, який повністю згорає в кисні, виділяючи велику кількість енергії і залишаючи після себе тільки водяну пару. До того ж, водень легко транспортувати на будь-які відстані, і він не отруйний, а його запаси практично невичерпні і більш менш рівномірно розподілені по всіх континентах.
Водневі автомобілі володіють багатьма перевагами: наприклад, заправка воднем набагато дешевша за заправку традиційним паливом, а продуктом згорання водню стають не небезпечні гази, а нешкідлива водяна пара.
Хоча слід зазначити, поки проблемою є виробництво водню в промислових масштабах. Автори дослідження затверджують, проте, що їх технологія вже зараз може бути використана в місцях, де утворюється велика кількість біологічних відходів - наприклад, в сільському господарстві.
Ната Грінкена
за матеріалами сайту http://www.washprofile.com/ |