Українські компанії, що працюють у сфері поновлюваних видів палива і енергії, почали використовувати при ввезенні імпортного спеціалізованого обладнання податкові преференції, передбачені Законом №1114 «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України щодо сприяння виробництву і використанню біологічних видів палива», який набув чинності з 1 січня 2010 р.

За даними консалтингової компанії Fuel Alternative, станом на 18 січня 2010 р., заявку на пільговий імпорт обладнання подали (у Мінпромполітики) 7 компаній: 4 – представляють сегмент переробки біомаси і 3 – виробництва рідких видів біопалива, повідомила прес-служба Fuel Alternative.

Згідно Закону, при ввезенні на територію України обладнання для біопаливної галузі, яке не виробляється українськими компаніями, сплачується нульова ставка податку на додану вартість (термін дії пільги – 10 років).

Також згідно Закону, починаючи з 1 січня 2010 р. на 10 років звільняється від оподаткування прибуток виробників біопалива, отриманий від його продажу.

Виробниками біологічних видів палива вважаються суб'єкти господарської діяльності всіх форм власності, які виготовляють тверде, рідке і газове паливо з нетрадиційних джерел і видів енергетичної сировини. Моторне паливо вважається за альтернативне, якщо воно містить не менше 50% біологічних компонентів.

«Сьогодні у компаній, що представляють сегмент виробництва рідких видів палива, є реальна можливість скористатися податковими преференціями», - вважає генеральний директор консалтингової компанії Fuel Alternative Віталій Давій.